Nowy herb Leeds United wywołał śmiech i oburzenie. Kibice szykują petycję

Piłka nożna
Nowy herb Leeds United wywołał śmiech i oburzenie. Kibice szykują petycję
fot. PAP

Przed rokiem było wiele kontrowersji, gdy swoje logo unowocześnił Juventus. Włoski gigant zamienił klasyczne biało-czarne pasy na literkę "J", a teraz ich śladem podążyło angielskie Leeds. Trzykrotny mistrz Anglii jednak prawdopodobnie nie trafi w gusta kibiców, bowiem zaproponowany przez nich herb wywołał oburzenie w środowisku piłkarskim. Tysiącę fanów podpisało już petycję o powrót do dawnej wersji!

Według klubu przy konsultacji nowej wersji herbu Leeds United udział brało 10 tysięcy osób, jednak ciężko w to uwierzyć... "Po rygorystycznym, półrocznym okresie poszukiwań konsultowaliśmy się z ponad 10000 osób poprzez ankiety cyfrowe i szereg zapytań, spotykaliśmy się z legendami i obecnymi członkami klubu. A wynikiem jest nowy herb klubu" - głosiła oficjalna strona klubu.
Zaproponowane przez Leeds United nowe logo klubowe wywołało w angielskim środowisku burzę i prawdopodobnie nie przyjmie się tak, jak zeszłoroczna zmiana w wykonaniu Juventusu. Po początkowej krytyce logo giganta zyskało aprobatę ze strony kibiców.
 
Od sezonu 2018/2019 trzykrotny mistrz Anglii, który występuje obecnie na poziomie Championship ma identyfikować się z nowym herbem, który swoją formą nawiązuje do gestu przyłożenia pięści do klubowego loga. Leeds od sześciu lat gra na zapleczu Premier League, gdzie z sukcesami występował w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas białe koszulki The Peacocks ubierali między innymi Mark Viduka, Harry Kewell czy Rio Ferdinand.
 
Kibice są jednak oburzeni zmianą i przygotowują petycję, która ma przywrócić dawny herb. Z każdą godziną rozszerza się o kilka tysięcy zainteresowanych, a według brytyjskich mediów już pięć godzin po opublikowaniu komunikatu przez klub podpisało ją ponad 30 tysięcy kibiców.
Poza nazwą klubu nie ma nic wspólnego z piłką nożną. Nowoczesny i bez duszy.
Z wpadki angielskiego klubu zdążył już zadrwić Zenit St. Petersburg, który przygotował swoją wersję herbu w oparciu o nietrafiony pierwowzór...
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze