Piast Gliwice Esports stworzył kolejną sekcję CS:GO. Ruszył nabór do Team Red

E-sport
Piast Gliwice Esports stworzył kolejną sekcję CS:GO. Ruszył nabór do Team Red
fot. Materiały prasowe

Z dniem 1 stycznia, oficjalnie otwarto okno transferowe w Europie. W Gliwickim Klubie Sportowym „Piast” Gliwice S.A. doszło do kilku ciekawych transferów. Podobne plany ma sekcja e-sportowa Piast Gliwice Esports, która poszerza swoją działalność w dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Właśnie ogłosiła nabór na otwarte testy (tryouts) dla kandydatów do nowo tworzonego zespołu Team Red, który będzie bezpośrednim zapleczem dla już funkcjonującej drużyny Team Blue.

Wszyscy chętni w wieku od 16 roku życia mogą wysyłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem formularza znajdującego się pod tym adresem. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 stycznia bieżącego roku. Potem rozpocznie się trójstopniowa selekcja, w ramach której włodarze organizacji wraz z trenerem Sebastianem „Redbearddd’em” Olczykiem i zawodnikami drużyny Team Blue – Szymonem „Mlekooo” Mlekickim, Adrianem „AlcesT’em” Chyziakiem i Tomaszem „Totty” Kamińskim – będą obserwować uczestników podczas wspólnych treningów i spotkań kontrolnych. W konsekwencji zostanie wyselekcjonowana grupa zawodników, która utworzy Team Red, bezpośrednie zaplecze dla drużyny Team Blue.

„Od kandydatów, poza pasją do esportu, oczekujemy doświadczenia w grze (ponad 3000 przegranych godzin) oraz dotychczasowej postawy fair-play, czyli m.in. brak vac-banów” – mówi Szymon „Mlekooo” Mlekicki, kapitan drużyny Team Blue. Dodaje, że „ważnym jest także dyspozycyjność i wysoka motywacja, gwarantująca maksymalne zaangażowanie się w treningi i mecze”.

Zdaniem dyrektora sekcji Mateusza Brzyżkiewicza „organizacja oferuje atrakcyjne warunki do treningów i rozwoju, a także możliwość reprezentowania sekcji e-sportowej Piast Gliwice Esports w rozgrywkach i turniejach”. Dodaje, że „dla najlepszych dopuszczamy możliwość podpisania profesjonalnego kontraktu i przejścia do drużyny Team Blue. Otwarte testy mają na celu wyłowienie ukrytych talentów, które w przyszłości mogłyby rywalizować na polskiej i zagranicznej scenie e-sportowej.”

Zainteresowanych zawodników prosimy o wypełnienie formularza Tryouts Piast Gliwice Esports. Organizatorzy informują, że skontaktują się tylko z wybranymi Kandydatami.

Więcej informacji pod tym LINKIEM.

GKS Piast Gliwice jest klubem wielosekcyjnym. Angażuje się w dyscypliny sportowe, jak piłka nożna, szermierka, lekkoatletyka, brydż, futsal czy e-sport, które swoim charakterem wpisują się w podstawowe wartości klubu – profesjonalizm i zaangażowanie.

Sport elektroniczny (e-sport), jako nowa dziedzina rywalizacji sportowej wymaga umiejętności na wysokim poziomie, ale przede wszystkim pasji i poświęcenia, które przy odpowiednim szkoleniu i rozwoju zawodników pozwolą zbudować profesjonalną organizację oraz drużyny reprezentujące GKS Piast Gliwice na krajowej i międzynarodowej arenie e-sportowej.

W tym celu w dniu 4 kwietnia 2017 roku powołano do życia organizację E-Games Sp. z o.o., której powierzono prowadzenie i rozwój sekcji sportu elektronicznego w GKS Piast Gliwice. Tym samym Klub – idąc z duchem czasu – wprowadził najnowsze, światowe trendy, łącząc ponad siedemdziesięcioletnią tradycję z nowoczesnością i nowymi technologiami.
 
W pierwszym etapie – we wrześniu 2017 roku – sekcja Piast Gliwice Esports uruchomiła w swoich strukturach dywizje (dyscypliny) Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA. Sekcja była prekursorem przeniesienia współzawodnictwa w gry komputerowe z Internetu na stadiony. W ten sposób na stadionie piłkarskim Piasta Gliwice – przy okazji rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Ekstraklasę SA – odbyły się mecze pokazowe w komputerową grę sportową FIIFA 18 z sekcjami e-sportowymi kubów Wisły Płock i Legii Warszawa.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie