Ronaldo kupi klub w Championship?

Piłka nożna
Ronaldo kupi klub w Championship?
fot. PAP

Legendarny były piłkarz Ronaldo łączony już od jakiegoś czasu łączony jest prezesa federacji w swoim kraju. Zanim jednak Brazylijczyk postanowi kandydować na wspomniane stanowisko ma zamiar zyskać doświadczenie w prowadzeniu piłkarskiego klubu. W grę wchodzą drużyny z drugiego poziomu rozgrywkowego w Anglii lub Hiszpanii.

Wielu kibiców w Brazylii już teraz na posadę Prezesa Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej (CBF) powierzyłoby osobie Ronaldo. Sam legendarny piłkarz nie czuje się jeszcze gotowy na objęcie tak odpowiedzialnego stanowiska. Ronaldo nie odmawia, a wręcz przeciwnie. Brazylijczyk chce nabrać doświadczenia prowadząc klub występującym w drugiej lidze hiszpańskiej bądź angielskiej.

- Zostać prezesem federacji piłkarskiej? To będzie wielki zaszczyt, ale chcę nabrać doświadczenia w prowadzeniu przynajmniej dużego piłkarskiego klubu - powiedział Ronaldo w wywiadzie dla Folha de S. Paulo.

- Chciałbym kupić jeden z klubów w drugiej lidze angielskiej bądź hiszpańskiej. Chcę spróbować czegoś nowego i jestem gotowy na wyzwania - dodał Brazylijczyk.

Ronaldo w przeszłości uznawany był za najlepszego piłkarza globu. Brazylijczyk reprezentował barwy m.in. Realu Madryt, Barcelony, Interu Mediolan czy AC Milan. Z drużyną narodową dwukrotnie zdobył tytuł mistrzów świata, a w 2002 roku indywidualnie zdobył Złotą Piłkę. Karierę piłkarską zakończył w 2011 roku.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze