Sevilla wyeliminowała Atletico Madryt z Pucharu Króla

Piłkarze Sevilli pokonali u siebie wicelidera tabeli Primera Division Atletico Madryt 3:1 i awansowali do półfinału Pucharu Hiszpanii. W pierwszym spotkaniu także odnieśli zwycięstwo - w Madrycie było 2:1.

Sevilla bardzo szybko otworzyła spotkanie. W 1. minucie bramkę strzelił Sergio Escudero, ale tylko 12 minut cieszyła się z prowadzenia. Do wyrównania doprowadził francuski napastnik Antoine Griezmann. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko gospodarze - najpierw Argentyńczyk Ever Banega z rzutu karnego (48.), a potem Pablo Sarabia (79.).

W środowych spotkaniach ćwierćfinałowych Real Madryt zmierzy się u siebie z Leganes (1:0 w pierwszym spotkaniu), a Alaves zmierzy się z Valencią (1:2). Z kolei w czwartek Barcelona na Camp Nou podejmie miejscowego rywala Espanyol. W pierwszym starciu tych ekip Espanyol nieoczekiwanie wygrał 1:0.