Terminarz Ligi Narodów UEFA

Piłka nożna
Terminarz Ligi Narodów UEFA
fot. UEFA

Już niedługo startują rozgrywki Ligi Narodów UEFA. Pierwsze spotkania odbędą się 6 września, natomiast ostatnie 20 listopada. Sprawdź terminarz Ligi Narodów UEFA!

Liga Narodów UEFA to nowe rozgrywki, mające podnieść rangę i atrakcyjność towarzyskich meczów. Zrzeszone w Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) federacje zostały podzielone na cztery dywizje - A, B, C i D, na podstawie rankingu tej organizacji (innego niż FIFA). Dywizje A i B liczą po 12 zespołów, C - 15, a D - 16.

 

Faza grupowa zostanie rozegrana od września do listopada 2018. Zwycięzcy grup Dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na 5-9 czerwca 2019 roku.

 

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

 

Liga Narodów jest też szansą wywalczenia kwalifikacji na Euro 2020 dla tych, którym nie uda się awansować w tradycyjnych eliminacjach. W mistrzostwach Europy przewidziano cztery takie miejsca - po jednym dla każdej dywizji. Rywalizacja będzie się toczyła w specjalnych barażach w dniach 26-31 marca 2020 roku.

 

Jeżeli zwycięzca grupy Ligi Narodów awansował do turnieju finałowego ME przez tradycyjne eliminacje, jego miejsce w barażach zajmie następna najwyżej sklasyfikowana drużyna z danej dywizji.

 

TERMINARZ FAZY GRUPOWEJ LIGI NARODÓW UEFA:

 

1. KOLEJKA

2. KOLEJKA

3. KOLEJKA

4. KOLEJKA

5. KOLEJKA

6. KOLEJKA

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze