UFC: 10 tysięcy kibiców przywitało Nurmagomedova (WIDEO)

Sporty walki
UFC: 10 tysięcy kibiców przywitało Nurmagomedova (WIDEO)
fot. Youtube

Khabib Nurmagomedov (25-0, 8 KO, 8 SUB) już 7 kwietnia podczas UFC 223 na Brooklynie zmierzy się z Tonym Fergusonem (23-3, 10 KO, 8 SUB). W swoich rodzinnych stronach Rosjanin może liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy dali temu wyraz w Kirgistanie. UFC w niedalekiej przyszłości planuje zorganizować galę w Moskwie, a "Dagestański Orzeł" może być jedną z gwiazd tego wydarzenia.

Khabib Nurmagomedov w UFC idzie jak burza. Rosjanin w dziewięciu pojedynkach nie znalazł równorzędnego rywala, a w ostatnim występie na gali UFC 219 w kapitalnym stylu pokonał czołowego wojownika wagi lekkiej na świecie Edsona Barbozę. Nurmagomedov cały czas pozostaje niepokonanym w zawodowych występach, a na swoim koncie ma już 25 zwycięskich walk.

W kolejnym występie, podczas UFC 223, Nurmagomedov dostanie szansę walki o pas mistrzowski dywizji do 70 kg. W Nowym Jorku już 7 kwietnia Rosjanin zmierzy się z Tonym Fergusonem. Podczas tego samego wydarzenia Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB) spróbuje odebrać tytuł mistrzowski z rąk Rose Namajunas (7-3, 1 KO, 5 SUB), a Karolina Kowalkiewicz (11-2, 1 KO, 2 SUB) skonfrontuje umiejętności z Felice Herrig (14-6, 1 KO, 4 SUB).

Nurmagomedov w swoich rodzinnych stronach cieszy się ogromną popularnością, a fani dali temu wyraz w Biszkeku. Dziesięć tysięcy kibiców pojawiło się z gwiazdorem MMA w stolicy Kirgistanu. Planowane na wrzesień 2018 roku wydarzenie w Moskwie może przyciągnać na trybuny sportowego kompleksu „Olimpijskij” komplet kibiców. Wiele wskazuje na to, że jeśli Nurmagomedov zwycięży w kwietniu, to w Moskwie w walce wieczoru może skrzyżować rękawice z powracającym do oktagonu Conorem McGregorem (21-3, 18 KO, 1 SUB).

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze