18 rosyjskich lekkoatletów dopuszczonych do sezonu halowego

Inne
18 rosyjskich lekkoatletów dopuszczonych do sezonu halowego
fot. PAP

Osiemnaścioro rosyjskich zawodników zostało dopuszczonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) do startów w sezonie halowym pod neutralną flagą. Wśród nich mistrzyni świata w skoku wzwyż Maria Lasickiene.

Do IAAF wpłynęło łącznie ponad 80 zgłoszeń od rosyjskich lekkoatletów, z których wielu chce startować w sezonie letnim.

 

Na razie pozwolenie - na starty w hali - otrzymało 18 osób. Wśród nich Lasickiene (panieńskie nazwisko Kuczina), która jako jedyna z rosyjskich lekkoatletów startujących pod neutralną flagą zdobyła złoty medal mistrzostw świata 2017 w Londynie.

 

Oprócz niej na liście lekkoatletów z Rosji dopuszczonych do występów w sezonie halowym jest m.in. Danił Łysenko, wicemistrz świata z Londynu w skoku wzwyż. Niedawno w Moskwie uzyskał wynik 2,36.

 

Punktem kulminacyjnym tej części sezonu będą halowe mistrzostwa świata, które w pierwszy weekend marca odbędą się w Birmingham.

 

IAAF w 2015 roku zawiesiło Rosyjską Federację Lekkoatletyczną za stosowanie dopingu przez jej zawodników. Dopuszczeni do startu pod neutralną flagą są jedynie ci sportowcy, którzy spełniają wymagania stawiane przez IAAF dotyczące przestrzegania reguł antydopingowych.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie