50 tysięcy euro kary dla Lazio Rzym za antysemickie zachowania kibiców

Piłka nożna
50 tysięcy euro kary dla Lazio Rzym za antysemickie zachowania kibiców
fot. PAP

Pod koniec minionego roku we Włoszech zrobiło się głośno za sprawą bulwersującego incydentu związanego z kibicami Lazio Rzym, którzy w trakcie jednego z meczów ligowych na Stadio Olimpico śpiewali antysemickie pieśni oraz rozklejali naklejki z wizerunkiem ofiary Holocaustu dziewczynki Anny Frank w koszulce AS Roma.

Ów incydent wywołał spore poruszenie na Półwyspie Apenińskim zarówno w światku sportowym, ale także politycznym. Głos w tej sprawie zabierali m.in. prezydent oraz premier Włoch. Można było spodziewać się wysokiej kary dla rzymskiego klubu. Ostatecznie skończyło się na sankcji w postaci 50 tysięcy euro.

 

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) zastanawiała się również nad zamknięciem stadionu. Włodarze Lazio zgodzili się, że tego typu zachowania należy eliminować z aren sportowych, ale zasugerowali, aby nie karać wszystkich kibiców Lazio za zachowanie ok. dwudziestoosobowej grupy.

 

Po tym incydencie na wszystkich boiskach Serie A postanowiono uczcić pamięć ofiar Holocaustu minutą ciszy, a także odczytywać fragmenty pamiętnika zamordowanej Anny Frank. Ponadto piłkarze Lazio w kolejnym meczu pojawili się w specjalnych koszulkach z napisem „Nie dla antysemityzmu”, a prezes klubu Claudio Lolito zaplanował zorganizować grupowe wycieczki do Auschwitz.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze