Becker bankrutem! Szuka trofeów, aby móc je sprzedać

Tenis
Becker bankrutem! Szuka trofeów, aby móc je sprzedać
fot. PAP/EPA

Były tenisista Boris Becker, sześciokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, jest bankrutem i chce sprzedać zdobyte trofea, aby spłacić długi. Problem w tym, że, jak donosi strona internetowa dziennika "Bild", 50-letni Niemiec... nie może ich znaleźć.

Becker jest najmłodszym w historii zwycięzcą Wimbledonu, w którym triumfował w wieku 17 lat. W całej karierze triumfował w 49 turniejach ATP. Teraz usiłuje zebrać wszystkie trofea i wystawić je na aukcji.

 

"Części z nich nie da się namierzyć, a pan Becker nie pamięta, gdzie one są. Dlatego zwracamy się do opinii publicznej, aby przekazała wszelkie informacje, które mogą pomóc w zlokalizowaniu tych trofeów, w tym tych za zwycięstwa w Australian Open (1991 i 1996) i Wimbledonie (1985, 1986 i 1989)" - napisała w oświadczeniu brytyjska firma, która zajmuje się sprawą bankructwa Niemca.

 

Becker zachował tylko statuetkę za triumf w US Open w 1989 roku. Ma nadzieję szczególnie na odzyskanie trofeum za zwycięstwa w Wimbledonie. Liczy, że otrzyma za nie ponad milion euro, co pokryłoby jego długi.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie