Cornet złamała przepisy antydopingowe i grozi jej dyskwalifikacja

Tenis
Cornet złamała przepisy antydopingowe i grozi jej dyskwalifikacja
fot. PAP/EPA

Francuzka Alize Cornet grozi dyskwalifikacja za złamanie przepisów antydopingowych. Kontrolerzy trzykrotnie nie zastali jej w deklarowanym miejscu i nie mogli przeprowadzić badań. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) wszczęła przeciwko niej postępowanie.

Cornet, 42. rakieta światowego rankingu, nie wystąpi zatem w meczu Pucharu Federacji przeciwko Belgii. W trwającym wielkoszlemowym Australian Open 28-letnia zawodniczka odpadła w trzeciej rundzie po porażce z Belgijką Elise Mertens.

 

Tenisistka zapewnia, że ma bardzo poważne powody, dla których nie było jej w deklarowanym miejscu, ale jak napisała na Twitterze, ITF nie chce jej wysłuchać. W sumie w 2017 roku miała 20 kontroli i żadna nie wykazała w jej organizmie podejrzanych substancji.

 

Cornet zapowiedziała, że będzie do marca, na kiedy zaplanowano przesłuchanie, występować w turniejach WTA. ITF nie chce komentować sprawy.

 

Przepisy wyraźnie mówią, że jeśli sportowiec w ciągu 12 miesięcy trzykrotnie nie będzie obecny w deklarowanym miejscu i kontrolerzy nie są w stanie pobrać próbek, wówczas grozi mu kara zawieszenia na co najmniej rok.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze