KSW: Historia niedoszłej walki Kasta vs Tede (WIDEO)

Sporty walki

Do gali KSW 42 pozostało już niewiele ponad miesiąc! Największa polska organizacja MMA od początku swojej działalności zachęcała kibiców sportów walki do oglądania wydarzeń w nieszablonowy sposób. Tak było również poczas gali KSW 9, która odbyła się 9 maja 2008 roku. Podczas tego wydarzenia doszło m.in. do konfrontacji raperów: Kasta vs Tede!

Organizacja KSW rozpoczęła swoją działalność w stolicy Polski w 2004 roku. W Warszawie, a dokładniej w hotelu Marriott przy ulicy Aleje Jerozolimskie odbywały się pierwsze spotkania z polską federacją, a następnie przyszedł czas przenosin na Torwar.

W stolicy Polski odbyła się także gala KSW 9, do której doszło 9 maja 2008 roku. Do ringu weszli m.in. Jan Błachowicz, Mamed Khalidov, Antoni Chmielewski czy Martin Zawada. Błachowicz tego wieczora na swoim koncie zapisał nawet trzy zwycięskie pojedynki.

Od samego początku federacja KSW dbała nie tylko o poziom sportowy, ale również o kreatywną promocję swoich wydarzeń. Podczas gali kibice przed telewizorami mogli oglądać ciekawe walki oraz niezwykle interesujące - jak na tamte czasy, materiały wideo.

Głównymi bohaterami jednego z nich byli Waldemar "Kasta" Kieliszak oraz Jacek "Tede" Graniecki. Konferansjer KSW poprosił włodarzy federacji o pojedynek, a ci po wielu próbowach znaleźli zainteresowanego. Oczywiście do walki w formule MMA nie doszło, ale kibice obejrzeli ciekawe starcie na słowa.

O gali KSW 42

Najlbliższa gala KSW 42 już 3 marca. W Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Mateusz Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem.

Do drugiej walki po powrocie z emerytury stanie Łukasz „Juras” Jurkowski, który spróbuje zrewanżować się Martinowi Zawadzie za porażkę sprzed 12 lat. W wadze półciężkiej staną naprzeciw Marcin Wójcik i Chris Fields. W klatce KSW zadebiutują też dwie zawodniczki: była dziennikarka Polsatu Sport i pięściarka, Karolina Owczarz oraz trenerka KSW Cross Fight Gym i utytułowana fighterka sportów uderzanych, Paulina Raszewska.

W załączonym materiale wideo wspomniany materiał z Kastą i Tede w rolach głównach!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze