Liga Narodów: Polska zmieni PGE Narodowy na Stadion Śląski?

Piłka nożna
Liga Narodów: Polska zmieni PGE Narodowy na Stadion Śląski?
fot. PAP

Jak ujawnił podczas wizyty w Cafe Futbol prezes PZPN Zbigniew Boniek, reprezentacja Polski na pewno nie będzie rozgrywała meczów Ligi Narodów na PGE Narodowym. Zarządzający Stadionem Śląskim chciałyby zorganizować oba mecze fazy grupowej.

Już 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z Koreą Południową. Będzie to pierwszy mecz na tym obiekcie po jego modernizacji. Ostatni pojedynek rozegrali tam 14 października 2009, przegrywając w eliminacjach mistrzostw świata ze Słowacją 0:1 po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka.


O organizację jednego z meczów fazy grupowej z Włochami lub Portugalią będzie się starał Stadion Śląski. Jednak zarządzający mają ambitniejsze plany, o czym poinformował w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Adam Pawlicki, kierownik działu komunikacji społecznej Stadionu. - Może nawet o obydwa mecze, jeśli tylko będzie taka możliwość. Do działań przystąpimy zapewne zaraz po marcowym spotkaniu z Koreą Południową – powiedział.

 

Chorzowski stadion walczył o prawo goszczenia meczów Euro 2012. Zgodnie z planem miał zostać oddany do użytku 29 kwietnia 2011. Kiedy okazało się, że mistrzostw na Śląskim nie będzie, samorząd województwa postanowił inwestycję dokończyć i stworzyć obiekt wielofunkcyjny. Ostateczny koszt przedsięwzięcia zamknął się kwotą ok. 650 mln zł.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze