MŚ 2018: Rywal Polaków wyda majątek na nowy kompleks treningowy

Piłka nożna
MŚ 2018: Rywal Polaków wyda majątek na nowy kompleks treningowy
fot. PAP

Kolumbia, rywal Polski w grupie H tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, rozpoczyna budowę dużego kompleksu treningowego. Inwestycja pochłonie około 9 mln euro.

Nowy obiekt powstanie w mieście Barranquilla, w północnej Kolumbii, stolicy prowincji Atlantico. Z tego czwartego pod względem wielkości miasta pochodzi klub Atletico Junior, w którym grali w przeszłości m.in. Manuel Garrincha, Carlos Valderrama i Carlos Bacca.

Jak ujawniły władze Kolumbijskiej Federacji Piłkarskiej (FCF), w środę zawarła ona umowę z ratuszem w Barranquilli na budowę dużego kompleksu treningowego. W przyszłości będzie się w nim mieściła również sportowa siedziba FCF.

Koszt budowy obiektu szacowany jest na ponad 31 mld peso kolumbijskich, czyli równowartość około 9 mln euro.

Przedsięwzięcie będzie realizowane przez spółkę budowlaną Amarilo w ramach projektu o nazwie Alameda del Rio. Kompleks, który zostanie wybudowany w ciągu 18 miesięcy ma służyć wszystkim sekcjom piłkarskim Kolumbii.

Jak ujawniło kierownictwo kolumbijskiej federacji, w skład kompleksu treningowego wchodzić będzie pięć budynków, trzy trawiaste boiska piłkarskie oraz jedno piaszczyste dla reprezentacji piłki plażowej.

- Kompleks w Barranquilli będzie doskonałym miejscem przygotowań dla reprezentacji przygotowujących się do turniejów rozgrywanych na nizinnych gorących terenach, takich jak Katar - napisały w komunikacie władze FCF.

Według planów krajowej federacji na nowym obiekcie sportowym w Barranquilli Kolumbia rozegra wszystkie mecze w eliminacjach mistrzostw świata 2022, które odbędą się w Katarze.

Kolumbia, która będzie rywalem biało-czerwonych w tegorocznym mundialu w Rosji, rozpocznie turniej 19 czerwca pojedynkiem z Japonią w Sarańsku. Pięć dni później wystąpi przeciwko Polsce w Kazaniu, a 28 czerwca zakończy fazę grupową meczem z Senegalem w Samarze.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie