Pjongczang 2018: Daciuk i Kowalczuk w hokejowej drużynie z Rosji

Zimowe
Pjongczang 2018: Daciuk i Kowalczuk w hokejowej drużynie z Rosji
fot. PAP

Byli gracze hokejowej ligi NHL Paweł Daciuk i Ilia Kowalczuk znaleźli się w składzie drużyny olimpijskich sportowców z Rosji na igrzyska w Pjongczangu (9-25 lutego). Obaj wystąpią na olimpiadzie po raz piąty.

Hokeiści z Rosji, tak jak wszyscy inni zawodnicy tego kraju, występować będą w Korei Południowej pod flagą olimpijską. To kara za aferę dopingową, w wyniku której "Sbornej" odebrano już 13 medali wywalczonych w Soczi przed czterema laty.

Pięciu rosyjskich hokeistów nie przeszło pomyślnie weryfikacji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i nie dostali zgody na występ na igrzyskach. Jednak według krajowych władz dyscypliny, rozważano powołanie tylko jednego z nich.

Piętnastu z 25 kadrowiczów pochodzi z klubu mistrza Rosji SKA St. Petersburg. Ośmiu gra w CSKA Moskwa, a pozostałych dwóch - z Metallurga Magnitogorsk.

Po raz pierwszy od 1994 roku w olimpiadzie zabraknie zawodników występujących w lidze NHL. W związku z tym zespół z Rosji jest uważany za jednego z najpoważniejszych kandydatów do złotego medalu.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze