Powstanie Turniej Trzech Skoczni? Sensacyjne państwo gospodarzem!

Zimowe
Powstanie Turniej Trzech Skoczni? Sensacyjne państwo gospodarzem!
fot. PAP

Turniej Czterech Skoczni to jeden z najbardziej emocjonujących momentów narciarskiego sezonu. Nie inaczej było w tym roku. Nic więc dziwnego, że FIS chciałby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rywalizację. Bardzo możliwe, że wkrótce kibice będą mogli oglądać… Turniej Trzech Skoczni, który miałby być rozgrywany w ramach letniej Grand Prix.

- Turniej Czterech Skoczni będzie miał siostrzaną konkurencję. Będzie to Turniej Trzech Skoczni rozgrywany w ramach Letniej Grand Prix. Gospodarzem jej ma być rumuński Rasnov, a także Hinzenbach (Austria) i Klingenthal (Niemcy) – podał rumuński portal Ziaruldesport.  Co ciekawe, trzy zawody nie byłyby rozgrywane po sobie. W kalendarzu LGP rozdziela je bowiem konkurs w czeskim Libercu.

 

Prawdziwym smaczkiem jest oczywiście obecność Rumunów w zawodach najwyższej rangi. Do tej pory kraj bez większej historii związanej ze skokami organizował jedynie zawody Pucharu Kontynentalnego, mistrzostwa świata juniorów, czy Puchar Świata kobiet.

 

Jeśli turniej doszedłby do skutku byłby rozgrywany na przełomie września i października. Oficjalny kalendarz na sezon 2018/2019 będzie jednak opublikowany dopiero wiosną.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze