UFC: Błachowicz i Jotko awansowali w rankingu!

Sporty walki
UFC: Błachowicz i Jotko awansowali w rankingu!
fot. PAP

Jan Błachowicz (21-7, 5 KO, 8 SUB) oraz Krzysztof Jotko (19-3, 5 KO, 2 SUB) zanotowali awans o jedną pozycję w oficjalnym rankingu UFC kategorii półciężkiej oraz średniej. Po najnowszej aktualizacji Jotko zajmuje 12. pozycję, a Błachowicz znajduje się na 11. miejscu. Najwyżej z polskich zawodników notowana jest Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB), która sklasyfikowana została z numerem 1. w kategorii słomkowej.

Błachowicz w ostatnim czasie zapisał w swoim rekordzie dwa zwycięstwa z rzędu, a takiej serii w UFC jeszcze nie miał wcześniej. Podopieczny Roberta Jocza w grudniu ubiegłego roku pokonał Jareda Cannoniera, a wcześniej przez poddanie zakończył walkę Devina Clarka. Już 17 marca "Cieszyński Książe" po raz drugi zmierzy się z Jimim Manuwą podczas gali w Londynie.

Jotko w całej przygodzie z UFC stoczył łącznie dziewięć pojedynków, a w dwóch ostatnich walkach musiał uznać wyższość swoich rywali - Dave'a Brancha oraz Uriaha Halla. Wcześniej zanotował serię aż pięciu zwycięstw z rzędu. Polak ostatnio zmagał się z urazem ręki i cały czas czeka na swój powrót do oktagonu największej organizacji MMA na świecie.

 

Jędrzejczyk po porażce z Rose Namajunas utrzymała pozycję pretendentki numer 1 w kategorii słomkowej. Polka już 7 kwietnia pdoczas gali UFC 223 zmierzy się w rewanżowym pojedynku i spróbuje odzyskać tytuł mistrzowski.

Wszyscy Polacy notowani w rankingach UFC:

- Joanna Jędrzejczyk: 1.miejsce w rankingu kategorii słomkowej oraz 15. miejsce w rankingu P4P

- Karolina Kowalkiewicz: 4. miejsce w rankingu kategorii słomkowej

- Krzysztof Jotko: 12. miejsce w rankingu kategorii średniej

- Jan Błachowicz: 11. miejsce w rankingu kategorii półciężkiej

- Marcin Tybura: 8. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu! Najbliższe spotkanie już w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport podczas gali UFC Fight Night: Jacare vs Brunson 2!

 

 

 

 

 

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie