Kwiatkowski rozpocznie sezon w Walencji

Inne
Kwiatkowski rozpocznie sezon w Walencji
fot. PAP

Michał Kwiatkowski rozpocznie sezon wyścigiem etapowym Dookoła Walencji na przełomie stycznia i lutego. Pierwszym tegorocznym celem kolarza brytyjskiej grupy Sky będzie klasyk Liege-Bastogne-Liege (22 kwietnia).

- W pierwszej części sezonu chciałbym zwyciężyć w Liege-Bastogne-Liege. Tego wyścigu jeszcze nie udało mi się wygrać i to będzie mój pierwszy wielki cel - powiedział Kwiatkowski, cytowany na stronie internetowej ekipy Sky.

Mistrz świata z 2014 roku zaznaczył, że wiosną skoncentruje się także na włoskich klasykach Strade Bianche i Mediolan-San Remo, w których triumfował w poprzednim sezonie.

Kwiatkowski ocenił, że jego kalendarz startów będzie podobny do ubiegłorocznego, ale z jedną istotną różnicą. W lipcu chciałby ponownie ścigać się w Tour de France, a półtora miesiąca później we Vuelta a Espana. Do tej pory nie startował w dwóch wielkich tourach w jednym sezonie.

- Po Tourze, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę mógł pojechać we Vuelcie, a potem przygotować się jak najlepiej do mistrzostw świata w Austrii - dodał.

Wyścig Dookoła Walencji rozpocznie się 31 stycznia, a zakończy 4 lutego. W pięcioetapowej imprezie ma pojechać również grupa CCC Sprandi Polkowice.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze