North zmieniło trenera. Nowym szkoleniowcem został ave

E-sport
North zmieniło trenera. Nowym szkoleniowcem został ave
fot. Facebook/North

North ogłosiło zmianę trenera. Szkoleniowcem duńskiej drużyny Counter-Strike’a: Global Offensive został Alexander ‘ave’ Holdt - legendarny gracz z czasów CS-a 1.6.

Po nieudanym ELEAGUE Majorze w Atlancie i Bostonie, na którym North przegrało wszystkie trzy mecze (z Astralis, BIG i Vega Squadron), przyszedł czas na zmiany. Włodarze organizacji postanowili nie ingerować jednak w regularny skład. Zmienili po prostu trenera. Stanowisko to przestał piastować Casper ‘ruggah’ Due i w trybie natychmiastowym zastąpił go ave - dotychczasowy szkoleniowiec North Academy.

- Długo przyglądaliśmy się naszym strukturom i doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy trenera, który codziennie przebywałby w biurze z graczami. Sytuacja Due na to nie pozwalała - zakomunikował Jonas Svendsen, dyrektor od spraw esportu w North.

W czasach CS-a 1.6 ave należał do ścisłej czołówki światowych rankingów. W swojej karierze współtworzył zespoły pokroju kultowych Team NoA i mortal Team work. Na kartach esportowej historii zapisał się szczególnie w roku 2008, gdy wraz z mTw całkowicie zdominował scenę, zwyciężając wszystkie najważniejsze turnieje na globie: od Electronic Sports World Cup, przez KODE5 i World e-Sports Games (WEM), na World Cyber Games kończąc. Utalentowany Duńczyk postanowił zerwać jednak z grą, gdy CS:GO na dobre wyparł swojego starszego brata. W 2017 roku temu wrócił jednak na salony, zostając trenerem North Academy.

Co ciekawe, jego drużynowy kompan z przeszłości - Danny ‘zonic’ Sørensen trenuje inną duńską formację ze szczytu światowego rankingu - Astralis.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie