Malarczyk wraca do Korony Kielce

Piłka nożna
Malarczyk wraca do Korony Kielce
fot. PAP

Wychowanek Korony Piotr Malarczyk znów jest piłkarzem kieleckiej drużyny. 26-letni obrońca, który ostatnio reprezentował barwy Cracovii, podpisał 2,5-letnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok – poinformowała strona internetowa klubu.

Obecnie przygotowująca się do wiosennych spotkań ligowych Korona testuje trzech piłkarzy: Chorwata Olivera Petraka, Duńczyka Sanela Kapidzicia oraz Macedończyka Bojana Najdenova. W czwartek prezes kieleckiego zespołu Krzysztof Zając poinformował, że trwają poszukiwania kolejnych zawodników. - My wiemy, kto przyjdzie do Korony, wiemy, jak Korona będzie wzmocniona – dodał. Zaznaczył, że "Korona będzie silniejsza w tym półroczu", niż w ostatnich sześciu miesiącach.

W piątek kielecki zespół poinformował, że po ponad dwuletniej przerwie do Korony powraca jej wychowanek Piotr Malarczyk.

26-letni obrońca w barwach Korony rozegrał 125 spotkań w ekstraklasie. W połowie 2015 r. popularny "Malar" odszedł do angielskiego Ipswich Town, skąd później był wypożyczony do Southend United. Jesienią 2016 roku postanowił wrócić do Polski i związał się z Cracovią, w której w sumie zagrał w 36 meczach, zdobywając jedną bramkę.

Malarczyk występował także w młodzieżowych kadrach reprezentacji Polski, gdzie łącznie rozegrał 14 spotkań.

Obecnie piłkarze Korony przebywają na zgrupowaniu w tureckim Side. Do Kielc wrócą w sobotę. Tydzień później, 3 lutego, rozegrają ostatni sparing przed startem rozgrywek - na własnym stadionie zmierzą się z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pierwszy ligowy mecz w 2018 r. rozegrają 11 lutego. W Niecieczy zmierzą się z 13. w tabeli Bruk-Betem Termalicą.

Po 21 kolejkach Korona z dorobkiem 31 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie