Polak nie zatrzymał Manchesteru United. Debiut Sancheza

Yeovil Town Artura Krysiaka grające w League Two nie zdołało sprawić niespodzianki i przegrało z faworyzowanym Manchesterem United 0:4 w IV rundzie Pucharu Anglii. Polak zagrał jednak dobre spotkanie i kilka razy powstrzymał rywali, w tym debiutującego Alexisa Sancheza.

Yeovil bardzo przyzwoicie zaprezentowało się na tle silniejszego rywala. Szczególnie w pierwszej połowie Manchester miał sporo kłopotów. Szczególnie z dobrze dysponowanym Krysiakiem, który popisał się kilkoma niezłymi interwencjami. Najlepiej zachował się przy uderzeniu 21-letniego Scotta McTominaya. Większy kłopot Polak miał jednak z… własnymi obrońcami, którzy fatalnie zachowali się we własnym polu karnym, nie wybijając piłki. W efekcie w 41. minucie prowadzenie gościom dał Marcus Rashford.

W drugiej części spotkanie się uspokoiło, a Manchester starał się mądrze dysponować siłami. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Ander Herrera. Po długim rajdzie tuż przed końcem Jesse Lingard podwyższył na 3:0. Okazało się, że to nie był koniec bramek w tym meczu. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Romelu Lukaku.

Wydarzeniem meczu był również debiutancki występ Sancheza, który zagrał niezłe spotkanie. Był aktywny, szukał gry. Nie zdołał jednak trafić do siatki, ale miał udział przy golu otwierającym wynik meczu.

W drugim meczu Sheffield Wednesday pokonało 3:1 Reading.

Yeovil Town – Manchester United 0:4 (0:1)

Bramki: Marcus Rashford 41, Ander Herrera 61, Jesse Lingard 89