Prezes Polskiego Związku Kolarskiego podał się do dymisji!

Inne
Prezes Polskiego Związku Kolarskiego podał się do dymisji!
fot. PAP

Dariusz Banaszek podjął w piątek decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. W opublikowanym w piątek oświadczeniu napisał, że powodem decyzji jest sytuacja wokół PZKol. Banaszek był prezesem związku od grudnia 2016 roku.

Dymisji całego zarządu, w tym prezesa Banaszka, domagał się minister sportu Witold Bańka po ujawnieniu afery w kolarskiej federacji. Na apel szefa resortu odpowiedzieli wszyscy członkowie zarządu poza Banaszkiem, który w grudniu 2017 roku, podczas nadzwyczajnego zjazdu delegatów, uzyskał ich poparcie i pozostał na stanowisku.


Oficjalne oświadczenie byłego prezesa PZKol:

"W związku z sytuacją, która wytworzyła się wokół Polskiego Związku Kolarskiego, niniejszym składam z dniem dzisiejszym tj. 26.01.2018 roku rezygnację z funkcji Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Decyzja moja podyktowana jest dobrem dla mnie najwyższym, cenniejszym niż moje dobro osobiste - dobrem kolarstwa. Jednocześnie pragnę podkreślić, iż nie poczuwam się do winy w zakresie przypisywanym mi przez Ministra Sportu i Turystyki. Moja ciężka praca na rzecz kolarstwa będzie kontynuowana przez Zarząd, wybrany przez środowisko zgodnie z prawem."

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze