Puchar Polski siatkarzy: Finał po raz trzeci z rzędu we Wrocławiu

Siatkówka
Puchar Polski siatkarzy: Finał po raz trzeci z rzędu we Wrocławiu
fot. Cyfrasport

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów i ONICO Warszawa w weekend będą walczyć we Wrocławiu o Puchar Polski. Trofeum bronią ci pierwsi. Stolica Dolnego Śląska po raz trzeci z rzędu gości finałowy turniej.

W sobotnich półfinałach w Hali Stulecia najpierw ZAKSA zmierzy się z Treflem, a później na boisko wyjdą Skra i ONICO. Zwycięzcy w niedzielę zagrają w wielkim finale.

Libero zespołu z Kędzierzyna Paweł Zatorski przyznał, że niektórzy za faworytów wrocławskiego turnieju mogą uważać jego zespół i Skrę, ale on się z tym nie zgadza. „Patrząc na ligową tabelę, może się wydawać, że w finale powinniśmy zagrać my i Bełchatów, ale przecież ani Trefl, ani ONICO nie przyjechały do Wrocławia na wycieczkę. Oni też chcą wygrać Puchar i na pewno będą twardo walczyć. Nie tak dawano graliśmy z Treflem i wygraliśmy 3:0, ale w sobotę będzie to już inny mecz i nastawiamy się na trudną przeszkodę do pokonania” – dodał.

W podobnym tonie wypowiedział się atakujący Skry Mariusz Wlazły, który zauważył, że turniej Pucharu Polski ma swoją specyfikę i nie zawsze górą byli faworyci. „Spokojnie z tym finałem. Najpierw trzeba wygrać półfinał. W tygodniu poprzedzającym finał nie mieliśmy żadnego meczu i mogliśmy spokojnie popracować. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju, ale podobnie pewnie jest z rywalami. Chcemy zagrać we Wrocławiu dwa mecze, ale inne ekipy też tak chcą” – dopowiedział.

Kiedy ZAKSA, Skra i ONICO przygotowywały się do treningów w Hali Stulecia, zespół z Gdańska był jeszcze w podróży. Prezes Trefla Dariusz Gadomski nie widział w tym żadnego problemu i zapewnił, że drużyna będzie dobrze przygotowana. „Mieliśmy najdalej do Wrocławia, a nie chcieliśmy, aby zespół wyruszał w nocy. Skra zamieniła się z nami godzinami treningu, na halę wchodzimy ostatni i jestem spokojny o dyspozycje zawodników” – wyjaśnił.

Będzie to trzeci z rzędu finału Pucharu Polski rozgrywany we Wrocławiu. W dwóch poprzednich w finale grały ZAKSA oraz Skra i najpierw wygrali ci drudzy, a rok temu triumfował zespół z Kędzierzyna.

Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak zdradził, że będzie się starał, aby w kolejnych latach turniej ponownie był rozgrywany w stolicy Dolnego Śląska. „Powoli staje się to stałym elementem kalendarza siatkarskiego w Polsce. Za poprzednie dwa turnieje zebraliśmy bardzo pozytywne opinie i byliśmy chwaleni. Poczekajmy na trzeci i wtedy przystąpimy do rozmów. Uważam, że Wrocław i historyczna Hala Stulecie, która ma swój wyjątkowy klimat, to świetne miejsce na rozgrywanie tego turnieju” – powiedział.

Terminarz turnieju o Puchar Polski w Hali Stulecia

Półfinały - sobota

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk (godz. 14.45)
PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa (godz. 17.30)
 
Finał - niedziela

Zwycięzcy półfinałów (godz. 14.45)

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze