Puchar Polski siatkarzy: PGE Skra bez podstawowego gracza

Siatkówka
Puchar Polski siatkarzy: PGE Skra bez podstawowego gracza
fot. PAP

Bez podstawowego rozgrywającego Grzegorza Łomacza wystąpią siatkarze PGE Skry Bełchatów w turnieju finałowym Pucharu Polski, który rozpocznie się w sobotę we Wrocławiu. Reprezentant kraju doznał kontuzji na ostatnim treningu przed wyjazdem na zawody.

Jak poinformowano w piątek na stronie internetowej wicemistrzów kraju, Łomacz doznał uszkodzenia więzadła pobocznego piszczelowego. Kontuzja wyklucza go z udziału w turnieju we wrocławskiej Hali Stulecia. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie musiał pauzować 30-letni rozgrywający. Przerwa w grze może jednak potrwać kilka tygodni.

Dla PGE Skry to bardzo duże osłabienie. Łomacz zazwyczaj rozpoczynał mecze bełchatowian w podstawowym składzie. Jego zmiennikiem jest 23-letni Marcin Janusz, który będzie kierował grą drużyny w turnieju finałowym PP. W meczowej kadrze Łomacza zastąpił rozgrywający drugiego zespołu z Bełchatowa Wiktor Nowak.

W sobotnim półfinale PGE Skra zmierzy się z ONICO Warszawa (godz. 17.30). Wcześniej broniąca tytułu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Treflem Gdańsk (godz. 14.45). Finał zaplanowano w niedzielę o godz. 14.45.

PGE Skra po Pucharu Polski sięgała siedem razy, ostatni w 2016 roku.

 

Transmisje siatkarskiego Pucharu Polski na sportowych antenach Polsatu!

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze