Sandecja Nowy Sącz zremisowała w sparingu z FK Mariupol

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz zremisowali z FK Mariupol 1:1 (1:0) w sparingu rozegranym w tureckim Side. Beniaminek ekstraklasy przygotowuje się tam do sezonu wiosennego.

Podopieczni Kazimierza Moskala prowadzenie objęli w 22. minucie po strzale Filipa Piszczka. Wyrównał z rzutu karnego Andrij Boriaczuk w 78. minucie. FK Mariupol to siódma drużyna ukraińskiej ekstraklasy.

Był to czwarty sparing Sandecji w tym roku. Biało-czarni pokonali Poprad Rytro 3:0, zremisowali 1:1 ze słowackim Zemplinem Mihalovce, a we wtorek uzyskali bezbramkowy remis z rumuńską Politehnicą Jassy. Podczas obozu w Side sądeczanie zagrają jeszcze z gruzińskim Dynamem Tbilisi (29 stycznia).

Ostatnim sprawdzianem formy przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy będzie mecz z Garbarnią Kraków 3 lutego.

Zgrupowanie w Turcji opuścił już Bartłomiej Dudzic. 29-letni skrzydłowy doznał kontuzji ścięgna Achillesa i w Nowym Sączu ma przejść dokładne badania.

Pierwsze ligowe spotkanie Sandecja, która z dorobkiem 20 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli, rozegra 10 lutego z Pogonią w Szczecinie.