UFC: Polak na dopingu?

Sporty walki
UFC: Polak na dopingu?
fot.

Michał Oleksiejczuk (13-2, 8 KO, 1 SUB) z potencjalnym naruszeniem polityki antydopingowej -taką informację przekazała USADA (Amerykańska Agencja Antydopingowa). 22-letni zawodnik niedawno zwycięstwem zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie.

Oleksiejczuk nie przeszedł testów antydopingowych związanych z jego walką przeciwko Khalilowi Rountree (6-3, 4 KO) na gali UFC 219.  22-latek trenujący w Łęcznej  30 grudnia pokonał w Las Vegas Amerykanina jednogłośną decyzją sędziów, ale jego debiutancka wygrana niedługo może zostać wykreślona z rekordu. W próbce A Polaka została wykryta substancją naruszająca politykę antydopingową.

 - Organizacja UFC otrzymała informację od USADA o potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej Michała Oleksiejczuka. USADA zajmie się sprawą Polaka i zadecyduje o jego dalszej przyszłości w UFC i ewentualnej karze - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie UFC.

Oleksiejczuk ze swoim menadżerem i sztabem szkoleniowym wyjaśniają całe zajście, choć sam zawodnik cały czas czuje się niewinny. - Czekam na rozstrzygnięcie, bo nie wierzę w te wyniki. Ciężko cokolwiek komentować - powiedział dla MMARocks.pl.

Polski zawodnik może dobrowolnie poddać się karze bądź poprosić o zbadanie próbki B. W przypadku kolejnego pozytywnego wyniku konsekwencje mogą być jednak dotkliwsze. Sztab szkoleniowy i sam zawodnik próbują jednak wykryć, w którym z suplementów lub leków mogła znajdować się wykryta substancja.

Warto przypomnieć, że Oleksiejczuk miał zadebiutować w organizacji UFC w listopadzie, ale jego walka z Ionem Cutelabą (13-3-1NC, 10 KO, 2 SUB) na UFC 217 została odwołana ze względu na... wpadkę dopingową Mołdawianina.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu! Najbliższe spotkanie już w nocy z soboty na niedzielę (27/28  stycznia) od godziny 2:00 w Polsacie Sport podczas gali UFC Fight Night: Jacare vs Brunson 2!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze