Jednak trzeba zaznaczyć "La Repubblica" zdawkowo informuje o potencjalnym transferze naszego rodaka do klubu z Genui. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego piszą, że Krychowiak jest jedną z opcji dla ekipy ze Stadio Luigi Ferraris. Drużyna, w której występują już trzej inni Polacy (Karol Linetty, Bartosz Bereszyński oraz Dawid Kownacki) poszukuje środkowego pomocnika.

 

Do rozmów między włodarzami Sampdorii z szefostwem Paris Saint-Germin jak twierdzi "La Repubblica" doszło w ostatnim czasie. Jednak zmiana barw klubowych przez 48-krotnego reprezentanta Biało-Czerwonych jest raczej mało prawdopodobna. Tym bardziej, że szkoleniowiec WBA - Alan Pardew zaczął stawiać na Polaka.

 

Być może władze klubu z włoskiego miasta portowego już teraz myślą o ściągnięciu byłego gracza Sevilli w lecie. Dlatego robili dobry grunt pod negocjacje w letnim oknie transferowym. Kontrakt Krychowiaka z PSG obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, ale szanse na grę w paryskiej drużynie w przyszłym sezonie ma iluzoryczne. Dlatego ewentualny transfer do Serie A byłby rozsądnym rozwiązanie dla obu stron. 

 

Wychowanek Orła Mrzeżyno w tym sezonie rozegrał 19 spotkań w zespole WBA. 17 razy zagrał w Premier League oraz zaliczył po jednym meczu w rozgrywkach Pucharu Anglii oraz Pucharze Ligi Angielskiej. Ponadto w lidze zanotował dwie asysty.