- Jestem zadowolony z tego, że trafiłem do Piasta. Fajnie, że jestem już na obozie, bo były komplikacje dosyć dziwne i długie. Ale w końcu mogę trenować normalnie z drużyną – powiedział zawodnik po zameldowaniu się w ośrodku, gdzie od środy mieszkają podopieczni trenera Waldemara Fornalika.

 

Szczepaniak jest szóstym graczem pozyskanym przez gliwiczan zimą. Zaraz po rozpakowaniu się w hotelu czekał go indywidualny trening. - Nie patrzę pod takim kątem, że przychodzę 27 stycznia. Zostało mniej czasu, żeby się pokazać. Liga jest szybka, trzeba będzie dać z siebie wszystko, aby wyciągnąć Piasta z tego miejsca, w jakim jest teraz – ocenił.

 

Zawodnik bronił barw Cracovii przez półtora roku, zagrał w 52 meczach, strzelił dwa gole. Wcześniej Piast - zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli - pozyskał angielskiego pomocnika Toma Hateleya (ostatnio szkocki Dundee FC, wcześniej Śląsk Wrocław) oraz dwóch bramkarzy: Karola Dybowskiego z drugoligowej Siarki Tarnobrzeg i Słowaka Frantiska Placha z FK Senica. Z Legii na pół roku zostali wypożyczeni stoper Jakub Czerwiński i defensywny pomocnik Tomasz Jodłowiec.

 

Odeszli z kolei serbski pomocnik Stojan Vranjes, brazylijski obrońca Hebert i słowacki golkiper Dobrivoj Rusov. W kadrze na obóz zabrakło chorwackiego napastnika Josipa Barisica i obrońcy Adama Mójty, którzy szukają nowych pracodawców.

 

Zespół Fornalika w swoim pierwszym tegorocznym meczu ligowym podejmie Jagiellonię Białystok 12 lutego.