Zenit Kazań przedłużył kontrakt ze swoją gwiazdą

Siatkówka
Zenit Kazań przedłużył kontrakt ze swoją gwiazdą
fot. CyfraSport

Ostatnie pogłoski mogły dawać do myślenia, że obecny potężny skład Zenita Kazań wkrótce może czekać znaczne przemeblowanie. Wszystko wskazuje jednak na to, że jedna z najlepszych ekip klubowych na świecie pozostanie w obecnym zestawieniu. Po plotkach mówiących o odejściu Wilfredo Leona, klub przedłużył umowę z inną gwiazdą - Mattem Andersonem.

Zenit miał w obecnych rozgrywkach małą zadyszkę, a silną konkurencję dla ekipy mistrza Rosji stworzyło Biełogorie Biełgorod. Kolejna porażka wicelidera oddaliła go jednak od Zenita aż na sześć punktów, wszystko więc wskazuje na to, że to ekipa Władimira Alekny obroni tytuł mistrzowski.
 
Zdobywcy czterech tytułów mistrzowskich walczą o utrzymanie obecnej kadry, bowiem sieci na ich gwiazdy zarzucili inni europejscy giganci. O Leona pytała Sir Safety Perguia, tymczasem Zenit przedłużył umowę z innym ważnym ogniwem, czyli Andersonem.
 
Dla 30-latka kolejny sezon będzie już szóstym w zespole z Kazania. W tym czasie wygrał trzykrotnie mistrzostwo Rosji oraz tyle samo razy Ligę Mistrzów. Amerykanin zagrał w barwach obecnego klubu już 223 spotkania, a nowa umowa zatrzyma go w Rosji przez kolejny sezon.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze