Zmarł były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski!

Siatkówka

Siatkarskie środowisko tuż przed finałowym turniejem Pucharu Polski pogrążyło się w żałobie. Jak poinformował dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski, w piątek w zmarł były selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce, Ryszard Kruk. Miał 70 lat.

Kruk w 1993 roku został selekcjonerem reprezentacji Polski. Na Uniwersjadzie w Buffalo zdobył wraz ze swoimi podopiecznymi srebrny medal. Następnie mistrzostwach Europy zajął 7. miejsce. Jednak po przegranych eliminacjach do mistrzostw świata w Atenach z końcem 1993 roku pożegnał się z funkcją selekcjonera.

Był wybitnym szkoleniowcem Chełmca Wałbrzych. Prowadził go od 1974 roku. Wielokrotnie wywalczył z nim awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Najlepiej na tym poziomie rozgrywek poszło mu w sezonie 1991/1992, kiedy to zajął 4. miejsce. Kruk wraz ze swoją drużyną jest również autorem największego sukcesu w historii klubu. W 1993 roku wywalczyli Puchar Polski.

 

Jego syn Łukasz jest 11-krotnym reprezentantem Polski. Osiągał on wiele sukcesów w juniorskiej siatkówce był mistrzem świata, mistrzem Europy  i brązowym medalistą mistrzostw Europy kadetów.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze