LSK: Pewne zwycięstwo Developresu. Legionovia bez szans

Siatkówka
LSK: Pewne zwycięstwo Developresu. Legionovia bez szans
fot. PAP

Developres SkyRes Rzeszów wygrał przed własną publicznością z Legionovią Legionowo 3:0 (25:20, 25:16, 25:21) w ramach meczu piętnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Spotkanie potrwało niewiele ponad godzinę, bowiem przyjezdne nie miały zbyt wielu argumentów na gospodynie. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Helene Rousseaux.

Siatkarki Developresu do meczu z Legionovią podeszły w nie najlepszych nastrojach, bowiem trzy dni wcześniej doznały sromotnej porażki w Zurychu w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń. Mimo wszystko to ekipa z Podkarpacia była faworytem. Podopieczne Lorenzo Micelliego z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów zajmowały trzecią pozycję w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Młoda drużyna z Legionowa zgromadziła tych punktów o ponad połowę mniej i w tabeli lokowała się na miejscu dziesiątym.

Pierwszy skuteczny atak z lewego skrzydła wyprowadziła Helene Rousseaux. W odpowiedzi mądrym plasem po prostej popisała się Magdalena Damaske. Nieoczekiwanie do stanu 18:18 trwała bardzo wyrównana walka, lecz końcówka należała już do gospodyń, które zagrały bardzo spokojnie. Mimo wysokiego prowadzenia przyjezdnych na początku drugiej partii rzeszowianki szybko odrobiły straty. Zeszłoroczne brązowe medalistki potrafiły wykorzystać każdą słabość swoich rywalek, a był to przede wszystkim element przyjęcia. Niedokładne dogrania nie pozwoliły rozgrywającej Paulinie Szpak na kreowanie gry, a w efekcie skuteczność na siatce była bardzo niska. Przy stanie 21:13 Legionovia ruszyła do walki kilkukrotnie kąśliwie zagrywając, a potem blokując swoje bardziej doświadczone przeciwniczki. To jednak nie wystarczyło i również druga partia padła łupem Developresu.

Po dziesięciominutowej przerwie miała miejsce niecodzienna sytuacja. Drużyna Legionovii została ukarana żółtą kartką za zbyt późny powrót na boisko. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na obraz ich gry. Legionowianki nadal niedokładnie przyjmowały i były bardzo nieskuteczne w ataku. Mimo, że była to najbardziej wyrównana odsłona to gospodynie rozstrzygnęły ją, a w konsekwencji cały mecz, na swoją stronę.

Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

 

Developres SkyRes Rzeszów: Katarzyna Żabińska, Helene Rousseaux, Anna Kaczmar, Adela Helic, Jelena Blagojevic, Monika Ptak - Agata Sawicka (libero) – Agnieszka Rabka, Julia Andruszko, Klaudia Kaczorowska.

 

Legionovia Legionowo: Magdalena Damaske, Małgorzata Jasek, Alicja Wójcik, Klaudia Alagierska, Beata Mielczarek, Pulina Szpak - Anna Korabiec (libero) – Ewelina Mikołajewska, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Joanna Pacak.

 

MVP: Helene Rousseaux

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze