Napoli wróciło na fotel lidera Serie A!

Po sobotnim zwycięstwie Juventusu trzema punktami odpowiedziało Napoli, które ogrywając Bolognę 3:1 wróciło na fotel lidera Serie A. W drugiej połowie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, jednak wynik już się nie zmienił. Sensacyjną i wysoką porażkę przed własną publicznością poniosła Fiorentina.

Po dwóch nieoczkiewanych zwycięstwach ostatnie Benevento traci ostatnie niedzieje na walkę o utrzymanie w Serie A. Zespół Guilherme przegrał aż 0:3 z Torino, podczas gdy przedostatnia Verona sensacyjnie rozbiła Fiorentinę na jej terenie aż 4:1, mimo miażdżącej przewagi gospodarzy w oddanych strzałach (25-7). Przewaga 19. ekipy ligi nad czerwoną latarnią wzrosła więc do aż 12 punktów.

Na drugim biegunie na pozycję lidera wróciło Napoli, które kontynuuje serię zwycięstw do sześciu. Piotr Zieliński na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie, gdy jego koledzy ustalili już wynik na 3:1. Spotkanie na Stadio San Paolo rozpoczęło się od błyskawicznego ciosu Bologny: już w pierwszych sekundach do siatki Pepe Reiny trafił Rodrigo Palacio.

Późniejsze fragmenty spotkania to już popis gospodarzy, którzy po golu samobójczym wyrównali już kilka minut później, zaś w 37. i 59. minucie na prowadzenie Napoli wyprowadził niezawodny Dries Mertens. Belg ma w tym sezonie 13 ligowych trafień. Poza kadrą meczową wciąż pozostaje Arkadiusz Milik.

Wyniki Serie A:

Crotone - Cagliari 1:1 (Trotta k. 29\ - Cigarini 45+7'; czerwona kartka: Pisacane 45+2')
Fiorentina - Verona 1:4 (Dias 53' - Vukovic 11', Kean 20', 46', Ferrari 55')
Genoa - Udinese 0:1 (Behrami 62'; czerwona kartka: Samir 65')
Napoli - Bologna 3:1 (Mbaye sam. 5', Mertens k. 37', 59' - Palacio 1')
Torino - Benevento 3:0 (Falque 3', Niang 40', Obi 45'; czerwona kartka: Belec 33')