Rosa Radom gorsza od Anwilu Włocławek w klasyku. Świetny mecz Airingtona

Jaylin Airington pokazał świetną formę, a Anwil Włocławek pokonał Rosę Radom 79:65 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był dość wyrównany, a obie drużyny miały pewne problemy ze skutecznością. Nawet gdy trójkę trafiał Igor Zajcew, to w kolejnej akcji tym samym odpowiadał Ivan Almeida. Dopiero kolejne trafienie tego ostatniego dało Anwilowi sześć punktów przewagi. Po 10 minutach włocławianie prowadzili 18:10. Na początku drugiej kwarty nieźle radził sobie Jarosław Zyskowski - dzięki jego rzutom zespół trenera Igora Milicicia był już lepszy o 10 punktów. To pozwoliło tej ekipie kontrolować wydarzenia na boisku. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywali aż 37:22.

Patrik Auda, Kevin Punter oraz Igor Zajcew dodali trochę energii Rosie na początku trzeciej kwarty, dzięki czemu tej drużynie udało się zbliżyć na 10 punktów. Późniejsza akcja 2+1 Michała Sokołowskiego jeszcze bardziej poprawiała tę sytuację. Przewagę Anwilu utrzymywał Jaylin Airington, ale radomianie walczyli dalej. Dzięki kolejnej trójce Sokołowskiego był nawet remis! Po 30 minutach goście prowadzili ostatecznie 55:53. Czwartą kwartę zespół z Włocławka rozpoczął jednak od serii 10:0 i ponownie kontrolował sytuację. Gospodarze cały czas starali się być blisko, ale nie byli już w stanie zniwelować strat. Anwil zwyciężył 79:65.

Najlepszym graczem gości był Jaylin Airington z 23 punktami, 3 zbiórkami i 5 asystami. Kevin Punter zanotował dla gospodarzy 20 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 65:79 (10:18, 12:19, 31:18, 12:24)

Punkty:

Rosa Radom: Kevin Punter 20, Michał Sokołowski 15, Igor Zajcew 14, Patrik Auda 8, Ryan Harrow 5, Daniel Szymkiewicz 3, Jarosław Trojan 0, Maciej Bojanowski 0, Szymon Szymański 0, Wojciech Wątroba 0, Marcin Piechowicz 0.

Anwil Włocławek: Jaylin Airington 23, Ivan Almeida 19, Josip Sobin 15, Kamil Łączyński 7, Paweł Leończyk 5, Jarosław Zyskowski 5, Michał Nowakowski 5, Ante Delas 0, Szymon Szewczyk 0.