LSK: Niespodzianka w Dąbrowie! Piła przegrała z outsiderem

Siatkówka

Enea PTPS Piła przegrała w wyjazdowym meczu piętnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z zamykającą stawkę drużyną MKS Dąbrowa Górnicza 2:3. Pilanki prowadziły już 2:0, lecz nie zdołały rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść.

Drużyna z Piły w tym sezonie radzi sobie lepiej, niż oczekiwano. Siatkarki Jacka Pasińskiego przed meczem z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów zajmowały piątą lokatę. Zupełnie odwrotnie możnaby powiedzieć o ekipie z Dąbrowy Górniczej. Drużyna MKS zamykała ligową stawkę tracąc aż osiem punktów do przedostatniej drużyny POLI Budowlanych Toruń.

W pierwszej akcji meczu po poprawnie wyprowadzonym przez pilanki ataku z lewego skrzydła Karoliny Różyckiej solidną "czapą" popisały się podopieczne Andrzeja Stelmacha. Chwilę później do głosu doszły już siatkarki Enei PTPS. Przez całą partię walka była wyrównana z lekkim wskazaniem na przyjezdne, które ostatecznie wygrały 25:20.

W partii numer dwa do stanu 16:16 trudno było wskazać faworyta. Kilka skutecznych ataków, blok Jeleny Trnić i punktowa zagrywka Agaty Babicz pozwoliły pilankom odskoczyć i spokojnie dograć seta rozstrzygając go na swoją gorzyść.

Kiedy już wszyscy myśleli, że zwycięstwo siatkarek Pasińskiego jest formalnością ich gra w końcówce trzeciej odsłony kompletnie się posypała. Wykorzystały to gospodynie i przedłużyły losy spotkania. Zmotywowane zwycięstwem w poprzedniej partii grały bardzo solidnie i doprowadziły do tie-breaka, a ten okazał się dla nich zwycięski.

MKS Dąbrowa Górnicza - Enea PTPS Piła 3:2 (20:25, 21:25, 25:23, 25:21, 15:11)

 

MKS Dąbrowa Górnicza: Anna Grbac, Marta Ciesiulewicz, Natalia Perlińska, Aliona Martiniuc, Patrycja Polak, Barbora Purchartova - Kamila Colik (libero) - Kinga Drabek (libero), Aleksandra Lipska, Ewelina Tobiasz.

 

ENEA PTPS Piła: Agata Babicz, Jelena Trnic, Dajana Boskovic, Karolina Różycka, Anna Stencel, Dorota Wilk - Justyna Łysiak (libero) - Żaneta Baran, Anita Kwiatkowska, Jessica Walker, Emilia Szubert, Oliwia Urban.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze