Manchester City pozyska obrońcę za 65 milionów euro

Piłka nożna
Manchester City pozyska obrońcę za 65 milionów euro
fot. PAP

Athletic Bilbao poinformował, że Manchester City wpłacił 65 milionów euro, czyli równowartość klauzulu odstępnego, za środkowego obrońcę Aymerika Laporte. Francuz jeszcze w tym okienku transferowym przeniesie się na Wyspy Brytyjskie.

To, że "Obywatele" są na spokojnym prowadzeniu w tabeli Premier League, nie ma dla Pepa Guardioli większego znaczenia, jeśli chodzi o głębie składu. Hiszpański trener lubi mieć po kilku zawodników na jedną pozycję, w związku z czym cały czas szuka wzmocnień. Jednym z nich z pewnością będzie Aymeric Laporte, który lada moment ma zostać zaprezentowany jako nowy piłkarz Manchesteru City.

W kontrakcie gracza z Athletikiem Bilbao znajdował się zapis o tym, że każdy, kto zapłaci 65 milionów euro, będzie mógł dogadać się z samym piłkarzem. Manchester City postanowił wpłacić klauzulę odstępnego, co oznacza, że działaczom pozostaje już tylko uzgodnić szczegółym z samym Laporte. Oznacza to, że Francuz zostanie drugim najdroższym obrońcą w historii futbolu. Na pierwszej pozycji od kilkunastu dni znajduje się Virgil van Dijk, który za około 84 miliony euro wzmocnił Liverpool.

To nie jest jedyny ruch Manchesteru City w zimowym okienku transferowym. Blisko sfinalizowania jest transfer Philippe Sandlera z PEC Zwolle oraz Freda z Szachtara Donieck.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie