Wielokrotna mistrzyni Polski będzie reprezentować Słowenię

Inne
Wielokrotna mistrzyni Polski będzie reprezentować Słowenię
fot. PAP

Wielokrotna mistrzyni Polski, Eugenia Bujak poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że będzie teraz reprezentować Słowenię. "Przyjęłam podwójne obywatelstwo. Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać" - napisała.

28-letnia Bujak od 2014 roku reprezentuje klub BTC City Lublana. Startuje zarówno na szosie, jak i na torze. Jest mistrzynią Polski ze startu wspólnego (2013) i w jeździe indywidualnej na czas (2014, 2015). Na torze największe sukcesy odnosiła w scratchu, sprincie drużynowym i wyścigu punktowym, w którym została mistrzynią Europy w 2014 roku.

 

"W 2017 roku zakończyłam swoją karierę reprezentując Polskę. Udało się razem z Wami zdobyć kilka wartościowych sukcesów, pracując dla kogoś, jak i na moje konto. Chciałabym wszystkim podziękować za wspólną pracę i poświęcenie. Za wszystkie piękne wspomnienia. Za osiągnięcia na podwórku krajowym, jak i międzynarodowym. Gdyby nie Polski Związek Kolarski, z pewnością nie osiągnęłabym tak wiele. Dziękuję za szkolenie. Zawsze starałam się pomagać na tyle ile mam siły, jeśli kogoś kiedyś zawiodłam przepraszam, być może w tym momencie nie mogłam lepiej, bądź nie mogłam dać z siebie więcej" - napisała Bujak.

 

"Ja jednak z czystym sumieniem wsiadam w inny pociąg. Przyjęłam podwójne obywatelstwo. To jest moja prywatna decyzja. Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać. W sporcie reprezentuję Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom. Dziękuje rodzinie, która jest zawsze ze mną niezależnie od tego, jaką drogą podążam. Dziękuję Słowenii za nowy rozdział i nowe możliwości!" - dodała.

 

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze