Działacze The Citizens byli zdeterminowani, by sprowadzić Laporte'a. Bez wahania zapłacili wspomnianą kwotę, uruchamiając w ten sposób klauzulę odstępnego. Umowa Francuza z Manchesterem City będzie obowiązywała do czerwca 2023 roku.
 
- Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj trafiłem. Manchester City to klub z ogromnymi ambicjami. To jeden z najlepszych zespołów w Europie. Nie mogę się doczekać współpracy z Pepem Guardiolą - powiedział Laporte.
Francuz stał się najdroższym piłkarzem, jaki kiedykolwiek wzmocnił The Citizens, jak również drugim najdroższym obrońcą w historii. Więcej wydano tylko na Virgila van Dijka, który zamienił Southampton FC na Liverpool FC za 78,8 miliona euro.
 
Co ciekawe, w Bilbao błyskawicznie znaleziono godnego następcę Laporte'a. Postawiono na Inigo Martineza, który do tej pory zakładał koszulkę lokalnego rywala, czyli Realu Sociedad San Sebastian. Ten transfer kosztował 32 miliony euro.
 
Laporte był piłkarzem Athletic Bilbao od 2010 roku. W barwach tego klubu rozegrał 222 mecze, w których strzelił dziesięć goli.