Puchar Włoch: Juventus ze skromną zaliczką przed rewanżem. Świetna forma Buffona

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch Juventus skromnie pokonał na wyjeździe Atalantę 1:0. Gola na wagę zwycięstwa już w 3. minucie meczu strzelił Gonzalo Higuain. Kapitalną formę zaprezentował wracający po kontuzji Gianluigi Buffon, który obronił nawet rzut karny.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli goście, którzy po 22 ligowych kolejkach mieli na swoim koncie 23 punkty więcej niż rywale z Bergamo. Atalanta obecnie plasuje się na 8. miejscu w tabeli Serie A, tuż za drużyną AC Milan. "Stara Dama" piastuje zaś funkcję wicelidera, tracąc do SSC Napoli zaledwie jedno "oczko".

Zespół z Neapolu, którego barwy reprezentują Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik, odpadł w ćwierćfinale Pucharu Włoch właśnie kosztem Atalanty (1:2). Wcześniej piłkarze z Lombardii wyeliminowali US Sassuolo Calcio (2:1). Po drodze do półfinału Juventus musiał z kolei pokonać Genoę (2:0) oraz byłą drużynę Kamila Glika Torino FC (2:0).

Zgodnie z oczekiwaniami mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia "Bianconerich". Zaledwie 3 minuty po pierwszym gwizdku Gonzalo Higuain pomknął z piłką w pole karne gospodarzy i pięknym strzałem w kierunku prawego słupka pokonał Etrita Berishę.

W 23. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymał Mehdi Benatia i po obejrzeniu powtórki VAR sędzia Paolo Valeri zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do ustawionej w odległości 11 metrów od bramki piłki podszedł Alejandro Gomez, jednak jego strzał w fenomenalnym stylu obronił Buffon. Legenda Juventusu wspięła się na wyżyny bramkarskiego rzemiosła również w 89. minucie, broniąc groźny strzał Josipa Ilicicia.

Jak się okazało trafienie Higuaina było jedynym golem w tym meczu, w rezultacie Juve wypracowało sobie skromną zaliczkę przed rewanżem u siebie.

Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 0:1 (0:1)
Bramka: Higuain 3

Żółte kartki: Toloi, Masiello - Chiellini, Bentancur.

Atalanta: Berisha - Toloi, Masiello, Palomino - Hateboer, de Roon, Freuler, Castagne - Cristante (77' Barrow) - Gomez (82' Petagna), Cornelius (46' Ilicic).

Juventus: Buffon - De Sciglio, Benatia (82' Barzagli), Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić (89' Bentancur), Matuidi - Costa (63' Bernardeschi), Higuain, Mandzukić.

Sędzia: Paolo Valeri.