19-latek zamurował polską bramkę! Najlepsze interwencje Kałuży z Rosją (WIDEO)

Michał Kałuża był jednym z ojców sukcesu reprezentacji Polski w starciu z Rosją. 19-latek w pojedynku z wicemistrzami świata obronił 19 strzałów rywali, tylko raz przepuszczając piłkę do siatki. Oto jego najlepsze interwencje w meczu z Rosją.

Kałuża od pierwszych minut spotkania z Rosją dwoił się i troił między słupkami naszej kadry. Prawdziwy popis dał jednak w drugiej części gry, gdy kilka razy w fenomenalny sposób zatrzymywał rywali. Próbowali Robinho, Esquerdinha czy Siergiej Abramow, ale bramkarz reprezentacji Polski za każdym razem był na posterunku.

Jedna z interwencji Kałuży spotkała się nawet z uznaniem dziennikarzy i ekspertów włoskiego oddziału telewizji FOX. Włosi porównali tę obronę do jednej z interwencji golkipera Barcelony Marka-André ter Stegena. Chodzi o świetne zachowanie w sytuacji sam na sam z 32. minuty meczu z Rosją, gdy Polak zatrzymał Nijazowa.

W całym meczu Rosjanie oddali 63 strzały, z których 20 leciało w światło bramki. Kałuża udanie interweniował 19 razy, ale w 36. minucie skapitulował po strzale Iwana Cziskały. W ostatnich sekundach, chwilę po tym jak Michał Kubik zdobył bramkę na 1:1, Kałuża zaliczył interwencję na wagę remisu, odbijając futbolówkę po uderzeniu Romulo.

Najlepsze interwencje Kałuży z Rosją w załączonym materiale wideo.