1.FC Köln wchodzi w e-sport z przytupem! Klub nawiązał współpracę z SK Gaming

Inne
1.FC Köln wchodzi w e-sport z przytupem! Klub nawiązał współpracę z SK Gaming
fot. Facebook/SK Gaming

SK Gaming oraz 1. FC Köln ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy. Niezwykle utytułowane organizacje rodem z Niemiec mają dzielić się wiedzą z zakresu esportu i sportu tradycyjnego oraz narzędziami umożliwiającymi jej wykorzystanie.

SK Gaming jako klub o jednej z najdłuższych tradycji w historii esportu posiada w swoich szeregach m.in. najlepszą na świecie formację Counter-Strike’a: Global Offensive. Brazylijskiej ekipie, a także innym podopiecznym SK, 1. FC Köln w ramach współpracy udostępni swoje obiekty. Esportowcy skorzystają również z pomocy dietetyków, a także trenerów zajmujących się przygotowaniem fizycznym.

 

Klub z Bundesligi również zyska na kooperacji. SK Gaming pomoże marce zaistnieć w świecie esportu i postawić w nim pierwsze pewne kroki. Podzieli się też swoimi zasobami. W szeregi „Kozłów” wstąpią bowiem gracze FIFA zrzeszeni w szeregach esportowej organizacji. Od tej pory w biało-czerwonych trykotach swoje mecze rozgrywać będą Mirza Jahic i Timo ‘Praii’ Gruneisen, którzy z ramienia 1. FC Köln wystąpią w Wirtualnej Bundeslidze.

 

 

- FIFA to jednak dopiero początek. - Gra w nią wielu naszych fanów. Jest połączeniem tradycyjnej piłki nożnej, co jest bardzo ważna dla współpracy. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że esport to coś więcej niż tylko symulacje sportowe. Jako 1. FC Köln nie chcemy po prostu kierować się trendami, powielając działania innych klubów piłkarskich. Rozwijamy raczej właściwą strategię dla rynku i cieszymy się, że znaleźliśmy właściwego partnera w SK Gaming, który z jednej strony jest prawdziwym globalnym graczem w esporcie, a z drugiej klubem z tradycjami i siedzibą w Kolonii  - ogłosił Alexander Wehrle, dyrektor zarządzający 1 .FC Köln.

 

W lipcu ubiegłego roku na RheinEnergieStadion, a więc arenie FC Köln,odbył się piłkarski pojedynek Virtus.pro i własnie SK Gaming.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze