Manchester United najpopularniejszym klubem piłkarskim w Chinach

Piłka nożna
Manchester United najpopularniejszym klubem piłkarskim w Chinach
fot. PAP

Z opracowanego raportu grupy Mailman wynika, że Manchester United wciąż jest najbardziej popularnym klubem piłkarskim w Chinach. Ekipa Czerwonych Diabłów drugi rok z rzędu nie schodzi pod tym względem z najwyższego stopnia podium. Na drugim miejscu znajduje się Real Madryt, a na trzeciej pozycji plasuje się Bayern Monachium.

Mimo, że Manchester United nie zdobył mistrzostwa Premier League od 2013 roku, w najludniejszym państwie świata, liczącym ponad 1,3 miliarda ludzi, drużynie z Old Trafford kibicuje wciąż 107 milionów sympatyków. To właśnie w regionie azjatyckim Czerwone Diabły mają najwięcej fanów. - Jesteśmy zaszczyceni, że drugi raz z rzędu znajdujemy się na pierwszym miejscu. Czujemy się podekscytowani możliwością budowania naszej marki wśród kibiców w Chinach, pozwalając im na interakcję z naszym klubem i naszymi produktami. Chiński rynek jest jednym z najważniejszych dla naszej historii – powiedział dyrektor wykonawczy do spraw mediów w United, Phil Lynch. 
 
Manchester United pierwszy raz zawitał do Chin w 1975 roku, natomiast po raz ostatni w 2016 roku. O popularności tego klubu niech świadczy fakt, że wśród najbardziej znanych piłkarzy w Chinach na trzecim miejscu znajduje się nieoczekiwanie Anthony Martial, którego wyprzedzają jedynie Leo Messi oraz Cristiano Ronaldo. Pierwszą piątkę uzupełniają Paul Pogba i Wayne Rooney.
 
Drugim najpopularniejszym klubem w Chinach jest Real Madryt, a trzecie miejsce przypada Bayernowi Monachium. Angielskie kluby cieszą się dużą renomą w Azji, bowiem czwarta i piąta lokata należy odpowiednio do Arsenalu Londyn i FC Liverpoolu, natomiast w pierwszej dziesiątce znajdują się jeszcze Manchester City, Tottenham i Chelsea. Mimo wszystko, w rankingu najbardziej popularnych lig europejskich na pierwszym miejscu znajduje się niemiecka Bundesliga przed Premier League oraz La Liga.
KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze