MŚ 2018: Plaga szarańczy w Rosji?

Piłka nożna
MŚ 2018: Plaga szarańczy w Rosji?
fot. PAP

Przedstawiciel ministerstwa rolnictwa Rosji Piotr Czekmariow przyznał, że resort, w związku z piłkarskimi mistrzostwami świata, poważnie obawia się skutków plagi szarańczy, która może nawiedzić rejon Wołgogradu. W tym mieście 28 czerwca Polska zmierzy się z Japonią.

Czekmariow, który w resorcie odpowiada za ochronę roślin, przewiduje, że cyklicznie pojawiająca się wiosną, szczególnie na południu Rosji, plaga szarańczy, może spowodować znaczne szkody na murawach stadionów, na których będą rozgrywane mecze mistrzostw świata.

- Generalnie nauczyliśmy się, jak radzić sobie z tą plagą, ale nie mamy wiedzy, jak z nią walczyć na stadionach. A szarańcza lubi miejsca, gdzie jest dużo zieleni. Czeka nas bardzo trudne zadanie, aby przygotować się na skuteczną walkę z tym zagrożeniem - powiedział Czekmariow.

Jako najbardziej narażony region na atak szarańczy wskazał rejon Wołgogradu.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w terminie 14 czerwca - 15 lipca. Polska w grupie H w pierwszym meczu zagra w Moskwie z Senegalem (19 czerwca), w drugim 24 czerwca w Kazaniu z Kolumbią i trzecim, ostatnim w fazie grupowej, 28 czerwca z Japonią właśnie na Wołgograd Arenie.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze