Domański to 27-letni pomocnik Puszczy Niepołomice, z którą ma ważny kontrakt jeszcze przez pół roku. Na swoim koncie ma osiem zdobytych bramek oraz cztery asysty, co sprawia, że jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej w Nice 1 lidze. Już teraz wiadomo, że od nowego sezonu przywdzieje on barwy Rakowa. - Ten transfer pokazuje, że nasza polityka budowy zespołu jest długofalowa. Maciej zbiera świetne recenzje na zapleczu ekstraklasy i bardzo cieszymy się, że ten zawodnik dołączy do RKS-u - mówi prezes czerwono-niebieskich, Janusz Żyła.

Domański w przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak Stal Rzeszów, Stal Mielec, Polonia Warszawa, Radomiak Radom oraz Siarka Tarnobrzeg. Przez najbliższe pół roku będzie grał jeszcze w zespole Puszczy Niepołomice, z którą w poprzednim sezonie, podobnie jak Raków, awansował do Nice 1 ligi. Częstochowianie są w tym momencie na trzecim miejscu w tabeli i walczą o awans do Lotto Ekstraklasy. Puszcza znajduje się na dziewiątej pozycji. Być może nowy nabytek RKS-u zadebiutuje w nowych barwach już na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wcześniej pod Jasną Górę trafili Mateusz Zachara, Artem Rakhmanov, Adam Radwański, Dariusz Formella, Jakub Szumski oraz Miłosz Szczepański.