Kołobkow: Rosja zwraca się do MKOl ws. udziału sportowców w igrzyskach

Zimowe
Kołobkow: Rosja zwraca się do MKOl ws. udziału sportowców w igrzyskach
fot. PAP

Rosja zwróci się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) z propozycją, by sportowcy, których apelację uznał Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy mogli być dopuszczeni do udziału w igrzyskach w Pjongczangu - powiedział minister sportu Paweł Kołobkow.

- Rosyjski Komitet Olimpijski skieruje do MKOl list z propozycją, by zgłoszono naszych sportowców do udziału w igrzyskach i będziemy czekać na decyzję MKOl. Mamy wielką nadzieję, że MKOl podejmie decyzję na korzyść sportowców, którzy zasłużyli na prawo do udziału w igrzyskach - powiedział w czwartek Kołobkow dziennikarzom w Moskwie.

Minister zauważył, że MKOl zawsze deklarował, że broni interesów "czystych" sportowców. Dodał następnie: - i oto CAS potwierdził, że nasi sportowcy są czyści i zasługują na prawo do udziału w igrzyskach.

Kołobkow wyraził nadzieję, że MKOl podejmie decyzję wystarczająco szybko, bowiem "w przeciwnym razie nie ma sensu czekać". Igrzyska w Pjongczangu odbędą się w dniach 9-25 lutego.

Wcześniej w czwartek MKOl zastrzegł, że decyzja Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, uznająca apelację 28 rosyjskich zawodników dożywotnio wykluczonych z igrzysk, nie oznacza automatycznie ich udziału w olimpiadzie w Pjongczangu.

CAS uchylił nałożone na 28 Rosjan przez MKOl kary dożywotniego wykluczenia z igrzysk za złamanie przepisów antydopingowych podczas olimpiady w Soczi w 2014 roku. Powodem decyzji CAS był brak wystarczających dowodów winy sportowców.

Jednocześnie trybunał potwierdził naruszenia reguł antydopingowych przez 11 innych reprezentantów Rosji, ale zmniejszył sankcje nałożone przez MKOl do wykluczenia tylko z igrzysk w Pjongczangu. Przypadki trzech biathlonistek zostaną rozpatrzone później.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie