ME w futsalu: Piękny gol Polaka! Efektowny wolej ozdobą meczu

Po remisie 1:1 z Rosją – wicemistrzem świata i Europy, Polacy zmierzyli się z trzecią drużyną poprzednich ME – Kazachstanem. Tym razem nie udało się uzyskać korzystnego rezultatu. Polacy przegrali 1:5, jednak bramka zdobyta przez Dominika Soleckiego była ozdobą tego meczu.

W pierwszej połowie Polacy byli tłem dla doskonale grających rywali i przegrywali do przerwy 0:4. W drugiej podopieczni Błażeja Korczyńskiego zerwali się do walki. Efektem była piękna bramka zdobyta w 28. minucie przez Dominika Soleckiego.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego 27. letni zawodnik Red Dragons Pniewy popisał się efektownym uderzeniem z pierwszej piłki, a bramkarz rywali nie miał przy tym strzale żadnych szans.

Polacy przegrali ostatecznie 1:5; fazę grupową rozgrywanych w Lublanie mistrzostw Europy w futsalu zakończyli więc z jednym punktem na koncie. O tym, czy zdołają awansować do ćwierćfinału zadecyduje sobotni  mecz Kazachstan – Rosja.

Piękny gol reprezentanta Polski w załączonym materiale wideo.