Salah śladami Messiego. Piękny gest Egipcjanina

Piłka nożna
Salah śladami Messiego. Piękny gest Egipcjanina
fot. PAP

Mohamed Salah prezentuje się ze świetnej strony na boisku, jak i poza nim. W tym sezonie napastnik wspomógł Liverpool już 19 zdobytymi bramkami. Pomimo wielkich sukcesów w Europie, Salah nie zapomniał skąd pochodzi i cały czas wspiera społeczność w Egipcie.

Napastnik wrócił do ligi angielskiej po dwuletnim pobycie we Włoszech i stał się objawieniem rozgrywek - w 24 występach strzelił 19 goli. Obecnie Salah jest drugi w klasyfikacji strzelców Premier League. Przed nim znajduje się jedynie Harry Kane z 21 bramkami na koncie.

Egipcjanin zdecydowanie wzmocnił siłę ofensywną Liverpoolu i odpłacił się za zaufanie jakim obdarzyli go w klubie.

Poza boiskiem piłkarz również zachowuje klasę. Salah oglądał pewien reportaż w telewizji, w którym dostrzegł chłopca noszącego zniszczoną koszulkę, z własnoręcznym napisem "M. Salah" umieszczonym na plecach.

Egipcjanin wziął sprawy w swoje ręce i skontaktował się z reporterką Mai Helmy. Za jej pośrednictwem Salah przekazał chłopcu swoją koszulkę meczową.

 

 

Ten gest Salaha nie jest zaskoczeniem, gdyż napastnik stale wspiera wioskę, z której pochodzi - Nagrig, w prowincji Al-Gharbijja.

- Salah nie zapomniał skąd pochodzi, a dzięki niemu Nagrig stało się sławne na arenie międzynarodowej. Mohamed wspomaga nas charytatywnie. W najbliższym czasie wybuduje nawet szkołę, która będzie kosztować miliony - powiedziała Maher Shetia.

Dzięki pomocy Salaha w Egipcie powstają również nowe, w pełni wyposażone oddziały szpitalne i jednostki ratunkowe.

 

Napastnik stał się już legendą w swojej ojczyźnie. Po wykorzystaniu rzutu karnego w meczu z Kongo, który zapewnił Egiptowi udział w mistrzostwach świata w Rosji, na cześć Salaha nazwano liceum, do którego uczęszczał.

 

Podobny gest wykonał Lionel Messi, który spełnił marzenie afgańskiego 5-latka i obdarzył go swoją koszulką.

 

 

en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie