Disney zrobi animację o Barcelonie?

Piłka nożna
Disney zrobi animację o Barcelonie?
fot. PAP

Najwięksi futbolowi giganci nieustannie poszukują nowych zródeł wpływów oraz promowania klubowej marki. FC Barcelona studiuje kolejną opcję dotarcia do fanów – poprzez ekrany kin. Nad całą operacją miałby czuwać należący do Disneya Pixar.

W programie "Versio RAC 1" na antenie katalońskiego radia RAC 1 dziennikarz Rocco Steinhauser przekazał interesującą wiadomość dotyczącą "Dumy Katalonii". Ma ona być w kontakcie z Pixarem, którego właścicielem jest Walt Disney.

- Planem jest stworzenie produkcji o Barcy. Nie będzie ona jednak opowiadała o historii klubu. Powstanie film, którego FC Barcelona będzie głównym bohaterem – powiedział Steinhauser.

Podkreślił, że mowa o projekcie przeznaczoanym na ekrany kin.

- W tej chwili trwają negocjacje o stworzeniu animacji. Dyrektorzy klubu są w kontakcie z Pixarem. Nie mówimy o małej produkcji, to w końcu Walt Disney – dodał, nie ujawniając jednak żadnych innych informacji.

W ostatnich miesiącach piłka nożna odważnie wkroczyła w świat filmów, głównie poprzez platformy Amazon i Netflix. Mowa jednak o dokumentach. W ciągu dwóch tygodni na Netflixie pojawi się produkcja o Juventusie, nieco później o Boca Juniors. Amazon potwierdził natomiast współpracę z Manchesterem City. Efektem ma być seria dokumentów.

Dotychczas nie było żadnych wiadomości o podobnych umowach w innych ligach. Jeżeli potwierdzą się zaskakujące informacje RAC 1, to Barca będzie pierwszym klubem, który "wskoczy" na ekrany kin.

NO, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze