Euroliga: 16 punktów Waczyńskiego, porażka Unicai

Adam Waczyński z dorobkiem 16 punktów był najskuteczniejszym strzelcem Unicai Malaga, ale jego zespół przegrał w Moskwie z Chimkami 66:68 w 21. kolejce Euroligi koszykarzy. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom równo z końcową syreną Amerykanin Anthony Gill.

Kapitan reprezentacji Polski przebywał na parkiecie tylko 16 minut. Trafił cztery z sześciu rzutów za dwa punkty, dwa z czterech zza linii 6,75 m, obydwa wolne, miał dwie zbiórki i stratę. 28-letni zawodnik urodzony w Toruniu w końcowych minutach spotkania zdobył pięć punktów z rzędu, co dało ekipie z Hiszpanii prowadzenie 66:60 na 2.02 min przed syreną. Jednak w ostatniej minucie gospodarze doprowadzili do remisu.

Waczyński zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej rzucających za trzy punkty w Eurolidze - ma 50 procent skuteczności.

Najwięcej punktów dla Chimek uzyskał Aleksiej Szwed - 22, a Tyler Honeycutt miał double-double - 11 pkt i 15 zbiórek.

Była to 13. porażka Unicai (przy 8 zwycięstwach) w rozgrywkach. Chimki prowadzone przez Greka Georgiosa Bartzokasa, mistrza Euroligi z Olympiakosem Pireus, mają bilans 12-9.