Piłkarz wystawił PSV do wiatru. Nie wsiadł do samolotu, bo... wolał inny klub

Piłka nożna
Piłkarz wystawił PSV do wiatru. Nie wsiadł do samolotu, bo... wolał inny klub
fot. PAP/DPA
Lumor Agbenyenu (z prawej) niedawno reprezentował barwy TSV 1860 Monachium.

Aktualny lider Eredivisie - PSV Eindhoven miał pozyskać w zimowym oknie transferowym reprezentanta Ghany. Z transferu nic jednak nie wyszło, ponieważ Lumor Agbenyenu, bo o nim mowa, miał inne plany. Władze wielokrotnego mistrza Holandii były do tego stopnia przekonane, że 21-latek dołączy do ich drużyny, iż wyjechali po niego na lotnisko. Ponadto zabrali ze sobą operatora z kamerą.

Latem ówczesnym klub 6-krotnego reprezentanta Ghany, Portimonense SC doszedł do wstępnego porozumienia z PSV w sprawie transferu, który miał zostać przeprowadzony zimą. Zgodnie z planem boczny obrońca miał dołączyć do ekipy ze stadionu Philipsa. Holendrzy przygotowali się jak należy do przywitania swojego nowego nabytku. O umówionej godzinie wysłannicy klubu pojawili się na lotnisku. Ponadto wraz z nimi przyjechał kamerzysta, który miał uwiecznić moment przylotu Ghańczyka do Eindhoven.

 

Wszyscy jednak przeżyli duże zdziwienia w momencie, gdy dowiedzieli się, że młody zawodnik nie wsiadł do samolotu lecącego do Eindhoven. Dosłownie w ostatniej chwili 21-latek zrezygnował z gry dla PSV. Ostatecznie jednak Lumor barwy klubowe zmienił. Z tym, że pozostał w Portugalii.

 

21-latek, który rozpętał duże zamieszanie będzie grał dla jednego z portugalskich potentatów. Związał się bowiem ze Sportingiem Lizbona. Z aktualnym liderem ligi portugalskiej podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

 

 

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie