PŚ w Willingen: Stoch wygrał kwalifikacje! Polak liderem nowego cyklu

Kamil Stoch pokazał, że potknięcie w Zakopanem i brak awansu do drugiej serii był winą słabych warunków atmosferycznych. Lider naszej kadry wygrał kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata w Willingen i został liderem nowego cyklu Willingen Five. Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do zawodów.

Willingen Five to nowy turniej, który w tym roku debiutuje w kalendarzu FIS. Podczas niemieckiego turnieju o zwycięstwie zadecyduje pięć skoków - kwalifikacyjny oraz dwie próby sobotniego oraz niedzielnego konkursu. Zwycięzca otrzyma dodatkowe 25 tysięcy euro.

Stoch bez najmniejszych problemów wygrał dzisiejsze kwalifikacje po skoku na 142,5 m. Drugi był Richard Freitag (139,5), a trzeci Daniel Andre Tande (142,5). Z dobrej strony znów pokazał się Stefan Hula, który poszybował na 140,5 m. Polak zajął 9. miejsce.

W seriach konkursowych zobaczymy wszystkich sześciu polskich skoczków, którzy z powodzeniem przebrnęli kwalifikacje. Poza Stochem i Hulą są to: Dawid Kubacki (17. miejsce), Piotr Żyła (18. miejsce), Maciej Kot (26. miejsce) i Jakub Wolny (33. miejsce).