Bundesliga: Wygrana Bayernu Monachium zgodnie z planem

Bayern Monachium bez problemów pokonał na wyjeździe 1.FSV Mainz 2:0. Robert Lewandowski tym razem nie wystąpił w głównej roli, pojawiając się na boisku w drugiej połowie.

Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Trener Jupp Heynckes na szpicy wystawił Sandro Wagnera, który zimą przeniósł się z TSG 1899 Hoffenheim do Monachium . W sobotnim meczu w rolę snajperów wcielili się jednak inni zawodnicy.

Goście przesądzili o losach tego spotkania, strzelając dwa gole na przestrzeni jedenastu minut. Wynik otworzył Franck Ribery. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się także James Rodriguez. W 63. minucie Heynckes wprowadził do gry Lewandowskiego. Polak zmienił Wagnera, jednak nie zdołał poprawić swojego dorobku bramkowego.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Rafał Gikiewicz (SC Freiburg), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) przesiedzieli  swojego mecze na ławce rezerwowych. Bartosz Kapustka (SC Freiburg) i Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) znaleźli się poza kadrą.